KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598264
nr 1459 8264
Gunnar Greiber
(1919-2011), Sverige
Oljemålning, "Somardag Grängsjö". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 120x119 cm
Gunnar Greiber, svensk målare född 1919 i Stockholm.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 4 april 2022
kl 18:31:01
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr